Blazor

DEV200

ASP.NET Core Blazor, jak zní celé jméno Blazoru, umožňuje C# vývojářům vytvářet webové uživatelské rozhraní aplikací bez nutnosti použít javascript. Na kurzu se seznámíme s hostingovými modely Blazor Server a Blazor WebAssembly, vysvětlíme si zásadní rozdíly, které mezi nimi jsou. Odpovíme si na otázku, pro které scénáře je ten který model vhodný. Ukážeme si, jak se uživatelské rozhraní tvoří pomocí komponent a jak tyto komponenty mohou spolupracovat, naučíme se tvořit formuláře s validacemi uživatelského vstupu. Přestože si ukážeme, jak můžeme v C# kódu spolupracovat s javascriptem, není jeho znalost pro účely kurzu, ani pro vývoj aplikací v Blazoru, potřeba.

Kurz akreditovaný pro DVPP

Délka kurzu: 2 dny (8:30 - 16:00)

• porozumět, co je Blazor
    • rozdíl mezi Blazor Server a Blazor WebAssembly
    • navrhovat a implementovat komponenty
    • zvolit způsob komunikace komponent
    • porozumět architektuře aplikace
    • možnosti testování a debugování

• Představa o tvorbě aplikací na platformě ASP.NET Core

• Kurz vhodný pro vývojáře a architekty, kteří se chtějí naučit tvořit Blazor aplikace.

Všichni účastníci školení obdrží materiály společnosti OKsystem.

Všechny učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači připojenými k Internetu, učebny jsou prostorné, klimatizované, bezbariérové a s připojením na Wi-Fi. V případě zájmu lze školení absolvovat online live.

• Co je Blazor, aktuální stav světa Blazoru
    • Hostingové modely, úvod do struktury ASP.NET Core aplikací, možnosti debuggingu
    • Komponenty, formuláře
    • Architektura aplikace, komunikace komponent, komunikace aplikace s API