Náš tým

Vedoucí školicího centra

 

Jiří Hýzler

Jiří Hýzler

vedoucí školicího centra

Certifikace: MTA, MCP, MCTS, MCITP, MCSA, MCSE, MCT

Oblasti školení: Bezpečnost, Microsoft Windows Server

více +

Jiří Hýzler je vedoucím školicího centra společnosti OKsystem. Jako certifikovaný lektor se zabývá vším okolo bezpečnosti sítí a operačních systémů, zejména pak firewally, PKI, čipovými kartami, přípravou a implementací bezpečnostních politik a procedur. Zabývá se také architekturou a návrhem topologie sítí, Active Directory a administrací Exchange serveru. Vidět ho můžete na našich autorizovaných školeních Microsoft zaměřených na Windows Server a bezpečnost, poskytuje také konzultace a technickou podporu pro malé, střední i velké zákazníky.

Jirko, co je tvým největším úspěchem?

Úspěchů jsem dosáhl poměrně hodně, ale asi za největší v profesním životě mohu považovat získání jednoho z nejprestižnějších titulů na světě – The Most Valuable Professional v oblasti Enterprise Security.

Kdy ses naposledy zasmál?

Já se směju pořád. Zastávám názor, že s humorem jde všechno líp. :-)

Kdy ses naposledy vytočil?

Před Vánocemi. Měl jsem objednaný dárek, který jsem si měl osobně v daný den vyzvednout. Bohužel tam daný den dárek nebyl a přestože měli na mě telefon, tak se neobtěžovali zavolat, abych si pro něho nejezdil. To samo o sobě mě nevytočilo, dokážu pochopit, že toho mají před Vánocemi hodně. Druhý den mi volali, ať si pro to přijdu, a co myslíte, opět to tam nebylo. Kdyby alespoň naznačili, že nejsou schopni zboží dodat, ale stále trvali na tom, že určitě zboží přijde každou chvílí. Projevil jsem opravdu velkou trpělivost, ale když jsem jel do prodejny počtvrté, po té, co div prodavačka neodpřisáhla, že tam to zboží je a ono tam zase nebylo, to už jsem opravdu s trpělivostí nevydržel. Po "jisté" výměně názorů mi druhý den osobně dovezla firma zboží přímo až do práce, takže to nakonec dopadlo dobře a dárek jsem měl včas. :-)

Co sis naposledy koupil pro radost?

Kompilaci CD+DVD skupiny Roxette s jejich písničkami od roku 1986 až po rok 2006. Tuhle skupinu mám strašně rád a jak Per Gessle (zpěvák a kytarista této skupiny) říká, je to box pro všechny, kteří si myslí, že už mají od Roxette všechno.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

V září v Rakousku. Moc se mi tam líbilo. Nejen Vídeň, Salzburg, Štýrský Hradec či Innsbruck jsou nádherná města, ale uchvátila mě i nádherná příroda a pochopitelně Alpy. Pohled z Hafelekarspitze ve výšce 2334m na vrcholky hor, ten se nedá popsat, to se musí vidět. Samozřejmě jsem během cestování neopomenul ochutnávat místní speciality, ať už to byl vídeňský dort Sacher přímo v hotelu Sacher nebo největší řízek u Figlmüllera, který jsem kdy jedl (měl 30 cm v průměru), či tyrolský tradiční "špek". Ačkoliv asi největší zážitek byl v cukrárně Frankowitsch ve Štýrském Hradci. Ty dortíky neměly chybu. Lahodily jak oku, tak i mému mlsnému jazýčku. Zkrátka gurmet se ve mně nezapře.

 

Cisco instruktoři

 

Tomáš Fidler

Cisco instruktor

Certifikace: CCNA, CCNP, CCIP, RHCE, CCSI

Oblasti školení: Sítě, Cisco Collaboration, Cisco DevNet, Cisco Enterprise, Cisco Security, Python

více +

Tomáš Fidler je certifikovaný lektor Cisco, zabývá se vším okolo sítí, zejména pak směrovanými sítěmi. Věnuje se také architektuře a návrhům topologie sítí, administrací Cisco zařízení a VoIP. S Tomášem se můžete potkat na našich autorizovaných školeních Cisco zaměřených na počítačové sítě a hlasové služby nebo při konzultacích pro naše zákazníky.

Tomáši, co je tvým největším úspěchem?

Jedním z úspěchů v profesním životě je první místo za Českou republiku a šesté v rámci EMEA v soutěži instruktorů počítačových sítí síťových akademií Cisco „iComepetition2009“. Nicméně úspěch není jenom „stanout na vrcholu“, ale i samotná cesta. Proto považuji za největší profesní úspěch to, že mám zajímavou práci, která mě baví a je mi zároveň koníčkem.

Kdy ses naposledy zasmál?

Zasměju se rád kdykoliv je k tomu příležitost. Takže skoro pořád.

Kdy ses naposledy vytočil?

Nechat se vytočit považuji za slabost a do jisté míry dočasné selhání, raději se snažím napočítat do deseti :).

Co sis naposledy koupil pro radost?

Na Vánoce jsem dostal kvalitní sluchátka. Ale co jsem si sám pro sebe koupil? Jenom pro radost? Za dlouhou dobu už nic velkého… Radost mám i bez koupě věcí :)

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Naposled v Jizerských horách, lyže, sníh a tak. Zážitků a dojmů mám hodně, možná bych to shrnul tak, že čím víc člověk pracuje, tím lépe si užívá a cení příjemně strávené dovolené.

 

David Kovařovic

David Kovařovic

Cisco a Linux instruktor

Certifikace: CCNA, CCNP, CCSI

Oblasti školení: Microsoft Bezpečnost, Sítě, Cisco Enterprise, Cisco Security, SUSE Linux, Red Hat, Bezpečnost IT

více +

David Kovařovic je certifikovaným lektorem Cisco, zabývá se vším okolo sítí, zejména směrováním v rozsáhlých sítích. Setkat se s ním můžete na autorizovaných školeních Cisco z oblasti přepínání, směrování a bezpečnosti.

Davide, co je tvým největším úspěchem?

Z těch větších si vzpomínám na strop v předsíni a štít na střeše garáže. Jinak je to v práci i doma spíš řada takových malých každodenních úspěchů. Za úspěch pak považuji i to, že třeba neztratím hlavu a dokážu pokračovat i když se mi zrovna něco nepovede.

Kdy ses naposledy zasmál?

Zasměju se určitě každý den něčemu, ale nejraději se směju, když se sejde rodina u stolu a je prostě dobrá nálada. Tak tomu bylo i při posledním nedělním obědě, kdy se nám sešli doma i starší děti a rodiče. Ono se to ani nedá moc vyprávět, čemu že se pak smějeme. Někdy stačí jen vtipná poznámka nebo připomínka nějaké rodinné historky, pro nezúčastněné naprosto nesrozumitelné.

Kdy ses naposledy vytočil?

Vytočím se téměř vždy kvůli nějaké vlastní chybě nebo selhání, ale bohužel to zpravidla odnesou nespravedlivě mojí blízcí. Trochu se pak za to stydím, tak se mi to ani nechce připomínat.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Pro sebe nakupuji velice nerad. Všiml jsem si totiž už dávno, že radost mám většinou jen z věcí, které jsem si nakonec nekoupil. Nemohou se rozbít, ani mě zklamat a ta radost, když se přesvědčím, že je opravdu nepotřebuju.

Naopak hodně mě baví doprovázet mojí ženu do jejích oblíbených módních obchodů, povzbuzovat ji v nákupech a těšit se z toho, jak ji to sluší. Naposledy jsem si takhle koupil kabelku :-)

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Naposledy v létě s mojí ženou jako vedoucí na dětském táboře. Jezdíme tak už několik let, a i když je to dovolená opravdu vyčerpávající, jako relaxace je vynikající. Na starosti v zaměstnání si tam ani nevzpomenu.

 

Microsoft instruktoři

 

Petr Seifert

Microsoft instruktor

Certifikace: MTA, MCP, MCTS, MCITP, MCSA, MCSE, MCT

Oblasti školení: Microsoft Exchange Server, Microsoft Virtualizace, Windows PowerShell, Microsoft Windows klient, Microsoft Windows Server

více +

Petr Seifert je certifikovaný lektor Microsoft. Věnuje se správě Windows Serveru i klientských stanic, Exchange Serveru a virtualizaci.

Petře, co je tvým největším úspěchem?

Profesní či osobní úspěchy přichází průběžně, těžko zvolit jeden. Přeci jen bych ale zmínil moji rodinu, která mě nabíjí energií.

Kdy ses naposledy zasmál?

Směji se rád a často, někdy to je i hořký smích. Takže dnes určitě.

Kdy ses naposledy vytočil?

Vyloženě vytočený snad moc nebývám, ale takový denní tisk, nebo televizní zpravodajství mnohdy stačí.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Asi je to zvláštní, ale čím dál tím častěji mám radost z toho, že jsem si tu věc nekoupil. Určitě by se ale našla řada věcí.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

V Jánských Lázních, v zimě. I v létě jezdíme spíše na hory.

 

Eliska Kymlickova

Eliška Červenková

Microsoft instruktorka

Certifikace: MCT, MCA

Oblasti školení: Microsoft SharePoint, Microsoft Office, Azure a Microsoft 365

více +

Eliška Červenková je lektorka uživatelských kurzů Microsoft Office všech verzí, od základů až po nejpokročilejší kurzy. Vyučuje i kurzy Accessu, Sharepointu pro uživatele a tvorby webových stránek. Kromě školení v OKsystemu nebo v učebnách zákazníka se s ní můžete potkat při konzultacích nebo tvorbě individuálních řešení v Office.

Eliško, co je tvým největším úspěchem?

Každý den, kdy usínám s pocitem spokojenosti a úsměvem na rtech.

Kdy ses naposledy zasmála?

Smích léčí a jako správný lék ho užívám plnými doušky :-). Bez smíchu by mi brzy hráblo… A v OKsystemu je léku naštěstí až až.

Kdy ses naposledy vytočila?

Když jsem se po hodině čekání na autobus v dešti a zimě, dozvěděla, že mě a další tři lidi řidič nevezme, protože bychom museli stát… Mám jít 100 km pěšky?

Co sis naposledy koupila pro radost?

Pro radost? Vždycky se něco najde. Že bych hned vyrazila na nákup? Ale pokud jde o pobavení, k tomu stačí jedny noviny.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V jižních Čechách sjíždět Vltavu, ale člověk si nemusí hned brát dovolenou, aby si mohl užívat dny, jak se náleží.

 

 

Michal Konvalinka

Microsoft instruktor

Certifikace: MCT, MOMS, MOS

Oblasti školení: Microsoft Project, Microsoft Office

více +

Michal Konvalinka je certifikovaný lektor kancelářských aplikací Microsoft Office a Microsoft Project. Vyučuje kurzy Office od úrovně pro úplné začátečníky až po nejpokročilejší kurzy.

Michale, co je tvým největším úspěchem?

Jsem lektor, učitel, sportovec a milovník přírody. Úspěchem je mi každý týden, kdy se mi podaří vedle práce, najít si čas na sport, zábavu, přátele a přírodu. Mám radost z toho, že jsem se naučil žonglovat se 4 míčky a eskymovat na kajaku.

Kdy ses naposledy zasmál?

Naposledy jsem se zasmál, když jsme sjížděli s partou řeku. Začal jsem se smát v pátek a přestal v neděli.

Kdy ses naposledy vytočil?

Většinou se dokáži vytočit sám, když něco nemůžu najít nebo když něco zapomenu doma a musím se pro to vrátit. Naštěstí se mi to nestává často a rychle se uklidním.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Koupil jsem si neoprenové ponožky. Dále mi dělají radost dobré a kvalitní potraviny.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Snažím se pravidelně jezdit o víkendech na hory, sjíždět řeky, chodit po lesích apod. Naposledy jsem byl lyžovat v italských alpách. V létě se chystám sjet Salzu a navštívit Korsiku.

 

Linux instruktoři

 

Martin Chromy

Martin Chromý

Linux instruktor

Certifikace: CLA, CLP, CLE, CNIMA, LPIC-1, LPIC-2, LPIC-3, CNI, RHCSA

Oblasti školení: SUSE Linux, Red Hat, Bezpečnost IT

více +

Martin Chromý je certifikovaný lektor kurzů Novell a Linux. Setkat se s ním můžete na kurzech, které souvisí s Linuxem a OSS, tedy například SUSE, LPI a dalšími.

Martine, co je tvým největším úspěchem?

Upřímně řečeno netuším, nemám vypracovanou hierarchii úspěchů, abych je mohl porovnávat, spokojím se s tím, že se (zatím) stále množí.

Kdy ses naposledy zasmál?

Mě rozesměje kde co, v nedávné době například tento animovaný gif.

Kdy ses naposledy vytočil?

Bohužel se vytáčím častěji, než bych rád, ale teď si nevybavuji nic významného.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Já si vlastně nekupuju věci pro radost (kategorie "chci"), ale protože je "potřebuju", a já potřebuju spoustu gadgetů/vychytávek na různé testy a pokusy v oblasti fotografie, IT, vaření a různých dalších.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

V Bulharsku, na konci minulého léta, kamarádka tam pracovala jako delegátka, takže nám dělala průvodkyni. Já se jen opět přesvědčil, že válet se dva týdny na pláži bych prostě nevydržel.

 

Organizace školení

 

Jitka Sotonová

obchodní managerka

Činnosti: bližší informace o školeních, konzultačních službách, objednávky

Kontakt: +420 236 072 375, sotonova@oksystem.cz

více +

Jitka Sotonová je obchodní manažerkou školicího centra OKsystem. Zákazníkům doporučí nejvhodnější IT školení, navrhne komplexní vzdělávací program firmy či pomůže s výběrem certifikačních zkoušek.

Jitko, co je tvým největším úspěchem?

Profesně považuji za největší úspěch vybudování fungujícího obchodu školení OKsystem a průběžně mám radost z každého úspěšného vzdělávacího projektu. V osobním životě jsou to děti, jako nevyčerpatelný zdroj malých i velkých úspěchů a překvapení.

Kdy ses naposledy zasmála?

Platí odpověď, že se směju pořád?

Kdy ses naposledy vytočila?

Nejvíc se rozčiluji nad podmínkami některých výběrových řízení, to neznám bratra :-).

Co sis naposledy koupila pro radost?

Jako většina žen jsem na sladké, takže teď v létě to byla určitě zmrzlina, nejradši mám čokoládovou, tvarohovou nebo jogurtovou.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

Před pár dny jsem se vrátila ze severovýchodního Polska a Baltu. Překvapila mě krásná krajina plná průzračných jezer a listnatých lesů. Jak už je naším rodinným zvykem, nachodili jsme a najezdili na kole desítky kilometrů.

 

 Barbora Pauli

Barbora Pauli

obchodnice

Činnosti: bližší informace o školeních a konzultačních službách, objednávky, marketing

Kontakt: +420 734 525 195, pauli@oksystem.cz

více +

Barbora Pauli pro školicí centrum OKsystem hledá nové zákazníky a pečuje o ty stávající. Ráda pro Vás připraví nabídku školení či konzultace, dle Vašich individuálních potřeb, pomůže s výběrem správného školení a zkoušky pro získání potřebné certifikace.

 

Simona Dianová

asistentka

Činnosti: bližší informace o školeních a testování IT profesionálů, objednávky

Kontakt: +420 236 072 251, dianova@oksystem.cz

více +

Simona Dianová zajišťuje plynulý chod školicího centra. Stará se o administrativu, objednávky a fakturaci.

Simono, co je tvým největším úspěchem?

V pracovní sféře je to určitě rozhodnutí, které jsem učinila nedávno, a to změna zaměstnavatele. V předchozí práci jsem se měla dobře, ale rozhodla jsem se, že se chci posunout ve svém profesním životě. Teď jsem za to moc ráda. V soukromém životě jsou to mé dvě děti a manžel, na které se mohu vždy spolehnout.

Kdy ses naposledy zasmála?

Směju se každý den. :)

Kdy ses naposledy vytočila?

Ani nevím, nerada se na něco nebo na někoho zlobím.

Co sis naposledy koupila pro radost?

Nebylo to pro mne, ale určitě pro radost. Můj tatínek bude mít narozeniny, ke kterým jsme mu koupili lístek na fotbalové mistrovství Evropy ve Francii 2016, kam pojede s mým manželem a synem. Ještě to neví ani tatínek ani můj syn, tak se hrozně těšíme, až se to oba dozví.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V únoru jsme byli lyžovat v Itálii na ledovci. Bylo tam moc hezky.

 

Jaroslav Svoboda

Jaroslav Svoboda

obchodník

Činnosti: bližší informace o školeních, konzultačních službách, objednávky

Kontakt: +420 721 204 777, jaroslav.svoboda@oksystem.cz

více +

Jaroslav Svoboda je obchodním zástupcem školicího centra OKsystem. Setkat se s ním můžete, pokud chcete řešit školení svých zaměstnanců, nebo online kancelář a Vaše společnost sídlí v jižních Čechách. Doporučí Vám nejvhodnější IT školení, navrhne komplexní vzdělávací program či pomůže s výběrem certifikačních zkoušek.

Jaroslave, co je tvým největším úspěchem?

Za největší úspěch považuji to, že se již rodina zdravotně stabilizovala.

Kdy ses naposledy zasmál?

Naše první vnučka je vděčný zdroj radosti i smíchu.

Kdy ses naposledy vytočil?

Sledujete zprávy?

Co sis naposledy koupil pro radost?

Nejspíš nějakou hračku, tablet se čtečkou, a pak jsem opět porušil vlastní slib a pořídil si dvě nádherné publikace, jednu o historických kamenných artefaktech a druhou o židovské čtvrti a bazilice v Třebíči.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Samozřejmě Jižní Morava, konkrétně Podyjí. Žádné moře nevyváží tu výhodu, že je možné si sem udělat výlet kdykoli, byť jen na jediný den…

 

Certifikační testy

 

Martina Horková

TCA

Činnosti: organizace certifikačních testů

Kontakt: +420 236 072 318, horkova@oksystem.cz

více +

Martina Horková pracuje ve společnosti OKsystem na pozici TCA (test center administrator). Půjdete-li k nám skládat zkoušku, vyřeší s Vámi všechny úvodní formality, uvede Vás do testovací místnosti, a následně hlídá, zda probíhá vše dle stanovených pravidel.

Martino, co považuješ za svůj největší úspěch?

Nelze asi říct jeden, život je pestrý sám o sobě a za úspěch považuji, když člověk žije spokojený a kvalitní život.

Kdy ses naposledy zasmála?

Před chvílí.

Kdy ses naposledy vytočila?

Tak nějak průběžně to umím, ale nic dramatického.

Co sis naposledy koupila pro radost?

Včera novou kávu, tentokrát z indických plantáží.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V Tádžikistánu, strávili jsme několik krásných dní v horách s úžasně pohostinnými místními lidmi.

 

 

Petra Bednářová

TCA

Činnosti: organizace certifikačních testů

Kontakt: +420 236 072 318, bednarova@oksystem.cz

více +

Petra Bednářová pracuje ve společnosti OKsystem na pozici TCA (test center administrator). Půjdete-li k nám skládat zkoušku, vyřeší s Vámi všechny úvodní formality, uvede Vás do testovací místnosti, a následně hlídá, zda probíhá vše dle stanovených pravidel.

Petro, co považuješ za svůj největší úspěch?

Za dosavadní největší úspěch považuji získání červeného diplomu na vysoké škole.

Kdy ses naposledy zasmála?

Dnes, mému vlastnímu vtipu.

Kdy ses naposledy vytočila?

Dnes, jelikož se mému vtipu nikdo nezasmál.

Co sis naposledy koupila pro radost?

Jelikož se blíží Vánoce, tak asi vánoční dekorace.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

Na dovolené jsem byla naposledy o letních prázdninách v Berlíně.