Základy programování v jazyce Java

Java1

Kurz nabízí účastníkům možnost seznámit se s programovacím jazykem Java. Účastníci se naučí základní syntaxy jazyka Java, principy objektového programování a použití tříd, konstruktorů, finalizeru nebo výjimek v praxi. Kurz může sloužit jako výchozí kurz směrem k pokročilejším školením na jazyk Java. Na kurzu se programuje v prostředí Eclipse nebo Processing (podle přání většiny studentů).

Kurz akreditovaný pro DVPP

Délka kurzu: 3 dny (8:30 - 16:00)

• Programovat v jazyce Java (SE), používat řídící struktury jazyka a všechy základních datové typy
    • Porozumět hlavním principům objektového programování, tvorbě tříd a rozhraní
    • Vytvářet objekty, pracovat s referenčními datovými typy
    • Porozumět základům generických typů, používat lambda výrazy a vícevláknové programování

• Rámcová představa o programování, základy algoritmizace
    • Běžná práce s počítačem (v prostředí Windows)

• Primárně je kurz určen pro vývojáře, kteří se chtějí naučit programovat v jazyce Java.

Všichni účastníci školení obdrží materiály společnosti OKsystem.

Všechny učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači připojenými k Internetu, učebny jsou prostorné, klimatizované, bezbariérové a s připojením na Wi-Fi. V případě zájmu lze školení absolvovat online live.

• Základní principy a charakteristika jazyka Java, vývojová prostředí
    • Struktura programu, komentáře, příkazy, identifikátory, literály
    • Rozdělení datových typů, primitivní datové typy
    • Proměnné, konstanty, konverze a přetypování, lokální a nelokání proměnné, obor platnosti, zastínění, odvozené typy