Základy Cisco Collaboration

CLFNDU

Tento kurz poskytne účastníkovi potřebné znalosti a dovednosti k administraci a podpoře jednopobočkových Cisco® Unified Communications Manager (CM) řešení se Session Initiation Protocol (SIP) branou. Kurz pokrývá nastavení základních parametrů, správu zařízení včetně telefonů a videotelefonů, správu uživatelů a multimediálních zdrojů a údržbu a troubleshooting Cisco Unified Communication řešení. Navíc se naučíte základy IP vytáčecích plánů včetně připojení k veřejné telefonní síti a CoS (zajištění kvality). Kurz nemá přímo přidělenou certifikační zkoušku, ale jeho absolvování poskytne 30 Cisco kreditů použitelných k splnění požadavků recertifikace.

Kurz akreditovaný pro DVPP

Délka kurzu: 5 dní (8:30 - 16:00)

• spravovat Cisco Unified Communications Manager na jedné pobočce, pracovat na každodenních úlohách, jako je přidávání, přesuny, změny a odstraňování telefonů, koncových bodů videa a uživatelů
    • konfiguraci Jabber zařízení a zavádění běžných funkcí koncových bodů včetně parkování hovorů, sdílených linek, skupin vyzvednutí a šablon tlačítek telefonu
    • seznámí se s protokolem SIP, jak se spojují hovory a jak se určují kodeky
    • seznámí se s možnostmi a základní konfigurací brány SIP pro přístup do PSTN
    • seznámí se s prvky vytáčecího plánu používaného ke směrování hovorů a funkcemi třídy služeb pro kontrolu, kdo může kam navazovat/směrovat hovory
    • spravovat Cisco Unity Connection v každodenních úlohách, jako jsou přidávání, přesuny a změny a mazání hlasových schránek a uživatelů
    • provádět údržbu a používat nástroje pro odstraňování problémů dostupné v Cisco Unified Communications Manager a Cisco Real-time Monitoring Tool
    • Za absolvování kurzu absolvent získá kredity dalšího vzdělávání sloužící k recertifikaci (30 kreditů).

• bez předchozích požadavků

• Účastníky připravující se na certifikaci CCNP Collaboration
    • Správce sítě
    • Síťové inženýry
    • Systémové inženýry

Všichni účastníci školení obdrží originál studijních certifikovaných materiálů Cisco a časově omezený vzdálený přístup do laboratorního prostředí vyvinutého a poskytovaného firmou Cisco pro tento kurz.

Všechna cvičení jsou prováděna na laboratorním prostředí, vyvinutém a dodaném speciálně pro toto školení firmou Cisco. Prostorné učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači s možností přístupu na Internet, včetně bezdrátového přístupu.

• Výhody technologie Collaboration
    • Nastavení počátečních parametrů pro Cisco Unified Communications Manager
    • Koncové body a registrační proces
    • Kodeky a signalizace hovorů