Tvorba regulárních výrazů

REGEX

Kurz je určen vývojářům i IT profesionálům, kteří se chtějí naučit vytvářet a rozumět zápisům regulárních výrazů pro elegantní a účinnou práci s textovými řetězci, umožňujícími například jejich vyhledávání, nahrazování nebo dělení na části. Kurz není vázán na žádný konkrétní programovací jazyk, nabyté vědomosti lze následně uplatnit v celé řadě jazyků (PHP, JavaScript, Ruby, Perl, Python, C/C++, C#, Java, ...) nebo i při správě IT prostředí.

Kurz akreditovaný pro DVPP

Délka kurzu: 1 den (8:30 - 16:00)

8. 4. 2024 - 8. 4. 2024 Praha cs Volný termín
25. 6. 2024 - 25. 6. 2024 Praha cs Volný termín

• Vytvářet a rozumět zápisům regulárních výrazů

• Základy práce s řetězci
    • Běžná práce s počítačem (v prostředí Windows)

• Primárně je kurz určen pro vývojáře i IT profesionály, kteří se chtějí seznámit s tvorbou regulárních výrazů.
    • Kurz není vázán na žádný konkrétní programovací jazyk, nabyté vědomosti lze následně uplatnit v celé řadě jazyků (PHP, JavaScript, Ruby, Perl, Python, C/C++, C#, Java, ...) i při správě IT prostředí.

Všichni účastníci školení obdrží materiály společnosti OKsystem.

Všechny učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači připojenými k Internetu, učebny jsou prostorné, klimatizované, bezbariérové a s připojením na Wi-Fi. V případě zájmu lze školení absolvovat online live.

• Běžné znaky, metaznaky, možnosti náhradního zápisu znaků
    • Předdefinované skupiny
    • Třídy znaků, rozsahy, alternativy