Náš tým

Vedoucí školicího centra

 

Jitka Sotonová

Vedoucí školicího centra

Činnosti: vedení školicího centra

Kontakt: +420 236 072 375, sotonova@oksystem.cz

více +

Jitka Sotonová je vedoucí školicího centra OKsystem. Dříve zákazníkům doporučovala nejvhodnější IT školení, navrhovala komplexní vzdělávací programy firmám či pomáhala s výběrem certifikačních zkoušek.

Jitko, co je tvým největším úspěchem?

Profesně považuji za největší úspěch vybudování fungujícího obchodu školení OKsystem a průběžně mám radost z každého úspěšného vzdělávacího projektu. V osobním životě jsou to děti, jako nevyčerpatelný zdroj malých i velkých úspěchů a překvapení.

Kdy ses naposledy zasmála?

Platí odpověď, že se směju pořád?

Kdy ses naposledy vytočila?

Nejvíc se rozčiluji nad podmínkami některých výběrových řízení, to neznám bratra :-).

Co sis naposledy koupila pro radost?

Jako většina žen jsem na sladké, takže teď v létě to byla určitě zmrzlina, nejradši mám čokoládovou, tvarohovou nebo jogurtovou.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

Před pár dny jsem se vrátila ze severovýchodního Polska a Baltu. Překvapila mě krásná krajina plná průzračných jezer a listnatých lesů. Jak už je naším rodinným zvykem, nachodili jsme a najezdili na kole desítky kilometrů.

 

 

Cisco instruktoři

 

Tomáš Fidler

Cisco instruktor

Certifikace: CCNA, CCNP, CCIP, RHCE, CCSI

Oblasti školení: Sítě, Cisco Collaboration, Cisco DevNet, Cisco Enterprise, Cisco Security, Python

více +

Tomáš Fidler je certifikovaný lektor Cisco, zabývá se vším okolo sítí, zejména pak směrovanými sítěmi. Věnuje se také architektuře a návrhům topologie sítí, administrací Cisco zařízení a VoIP. S Tomášem se můžete potkat na našich autorizovaných školeních Cisco zaměřených na počítačové sítě a hlasové služby nebo při konzultacích pro naše zákazníky.

Tomáši, co je tvým největším úspěchem?

Jedním z úspěchů v profesním životě je první místo za Českou republiku a šesté v rámci EMEA v soutěži instruktorů počítačových sítí síťových akademií Cisco „iComepetition2009“. Nicméně úspěch není jenom „stanout na vrcholu“, ale i samotná cesta. Proto považuji za největší profesní úspěch to, že mám zajímavou práci, která mě baví a je mi zároveň koníčkem.

Kdy ses naposledy zasmál?

Zasměju se rád kdykoliv je k tomu příležitost. Takže skoro pořád.

Kdy ses naposledy vytočil?

Nechat se vytočit považuji za slabost a do jisté míry dočasné selhání, raději se snažím napočítat do deseti :).

Co sis naposledy koupil pro radost?

Na Vánoce jsem dostal kvalitní sluchátka. Ale co jsem si sám pro sebe koupil? Jenom pro radost? Za dlouhou dobu už nic velkého… Radost mám i bez koupě věcí :)

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Naposled v Jizerských horách, lyže, sníh a tak. Zážitků a dojmů mám hodně, možná bych to shrnul tak, že čím víc člověk pracuje, tím lépe si užívá a cení příjemně strávené dovolené.

 

David Kovařovic

David Kovařovic

Cisco a Linux instruktor

Certifikace: CCNA, CCNP, CCSI

Oblasti školení: Microsoft Bezpečnost, Sítě, Cisco Enterprise, Cisco Security, SUSE Linux, Red Hat, Bezpečnost IT

více +

David Kovařovic je certifikovaným lektorem Cisco, zabývá se vším okolo sítí, zejména směrováním v rozsáhlých sítích. Setkat se s ním můžete na autorizovaných školeních Cisco z oblasti přepínání, směrování a bezpečnosti.

Davide, co je tvým největším úspěchem?

Z těch větších si vzpomínám na strop v předsíni a štít na střeše garáže. Jinak je to v práci i doma spíš řada takových malých každodenních úspěchů. Za úspěch pak považuji i to, že třeba neztratím hlavu a dokážu pokračovat i když se mi zrovna něco nepovede.

Kdy ses naposledy zasmál?

Zasměju se určitě každý den něčemu, ale nejraději se směju, když se sejde rodina u stolu a je prostě dobrá nálada. Tak tomu bylo i při posledním nedělním obědě, kdy se nám sešli doma i starší děti a rodiče. Ono se to ani nedá moc vyprávět, čemu že se pak smějeme. Někdy stačí jen vtipná poznámka nebo připomínka nějaké rodinné historky, pro nezúčastněné naprosto nesrozumitelné.

Kdy ses naposledy vytočil?

Vytočím se téměř vždy kvůli nějaké vlastní chybě nebo selhání, ale bohužel to zpravidla odnesou nespravedlivě mojí blízcí. Trochu se pak za to stydím, tak se mi to ani nechce připomínat.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Pro sebe nakupuji velice nerad. Všiml jsem si totiž už dávno, že radost mám většinou jen z věcí, které jsem si nakonec nekoupil. Nemohou se rozbít, ani mě zklamat a ta radost, když se přesvědčím, že je opravdu nepotřebuju.

Naopak hodně mě baví doprovázet mojí ženu do jejích oblíbených módních obchodů, povzbuzovat ji v nákupech a těšit se z toho, jak ji to sluší. Naposledy jsem si takhle koupil kabelku :-)

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Naposledy v létě s mojí ženou jako vedoucí na dětském táboře. Jezdíme tak už několik let, a i když je to dovolená opravdu vyčerpávající, jako relaxace je vynikající. Na starosti v zaměstnání si tam ani nevzpomenu.

 

Microsoft instruktoři

 

 

Eliska Kymlickova

Eliška Červenková

Microsoft instruktorka

Certifikace: MCT, MCA

Oblasti školení: Microsoft SharePoint, Microsoft Office, Azure a Microsoft 365

více +

Eliška Červenková je lektorka uživatelských kurzů Microsoft Office všech verzí, od základů až po nejpokročilejší kurzy. Vyučuje i kurzy Accessu, Sharepointu pro uživatele a tvorby webových stránek. Kromě školení v OKsystemu nebo v učebnách zákazníka se s ní můžete potkat při konzultacích nebo tvorbě individuálních řešení v Office.

Eliško, co je tvým největším úspěchem?

Každý den, kdy usínám s pocitem spokojenosti a úsměvem na rtech.

Kdy ses naposledy zasmála?

Smích léčí a jako správný lék ho užívám plnými doušky :-). Bez smíchu by mi brzy hráblo… A v OKsystemu je léku naštěstí až až.

Kdy ses naposledy vytočila?

Když jsem se po hodině čekání na autobus v dešti a zimě, dozvěděla, že mě a další tři lidi řidič nevezme, protože bychom museli stát… Mám jít 100 km pěšky?

Co sis naposledy koupila pro radost?

Pro radost? Vždycky se něco najde. Že bych hned vyrazila na nákup? Ale pokud jde o pobavení, k tomu stačí jedny noviny.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V jižních Čechách sjíždět Vltavu, ale člověk si nemusí hned brát dovolenou, aby si mohl užívat dny, jak se náleží.

 

 

Alexandr Vasilenko

Microsoft instruktor

Certifikace: MCT, MCA

Oblasti školení: Business Intelligence, Power Platform, Azure

více +

Alexandr Vasilenko je certifikovaný lektor aplikací Microsoft Office, kurzů Microsoft Power Platform a Microsoft Azure. Jeho hlavní zaměření je na analýzu dat a automatizaci procesů.

Sašo, co je tvým největším úspěchem?

Jednoznačně rodina - můj největší úspěch.

Kdy ses naposledy zasmál?

Já se vlastně směji rád kdykoliv, což může někomu připadat zvláštní. Zejména když jsem schopen najít i na jinak nepříjemné věci něco legračního. Takže odpověď na otázku je dnes.

Kdy ses naposledy vytočil?

Obvykle tím trpím, když se mi něco nedaří nebo narazím na nepochopitelné. Nepochopitelné neznamená něco náročného, ale je to hloupost, na které někdo zbytečně trvá. A není to tak vzácné, takže řekněme před týdnem.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Slepovací model Mustangu P-51D 1:48

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Před třemi lety v Mentonu ve Francii, jinak pracovní relaxace na zahradě a pobyty v ČR.

 

 

Michal Konvalinka

Microsoft instruktor

Certifikace: MCT, MOMS, MOS

Oblasti školení: Microsoft Project, Microsoft Office

více +

Michal Konvalinka je certifikovaný lektor kancelářských aplikací Microsoft Office a Microsoft Project. Vyučuje kurzy Office od úrovně pro úplné začátečníky až po nejpokročilejší kurzy.

Michale, co je tvým největším úspěchem?

Jsem lektor, učitel, sportovec a milovník přírody. Úspěchem je mi každý týden, kdy se mi podaří vedle práce, najít si čas na sport, zábavu, přátele a přírodu. Mám radost z toho, že jsem se naučil žonglovat se 4 míčky a eskymovat na kajaku.

Kdy ses naposledy zasmál?

Naposledy jsem se zasmál, když jsme sjížděli s partou řeku. Začal jsem se smát v pátek a přestal v neděli.

Kdy ses naposledy vytočil?

Většinou se dokáži vytočit sám, když něco nemůžu najít nebo když něco zapomenu doma a musím se pro to vrátit. Naštěstí se mi to nestává často a rychle se uklidním.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Koupil jsem si neoprenové ponožky. Dále mi dělají radost dobré a kvalitní potraviny.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Snažím se pravidelně jezdit o víkendech na hory, sjíždět řeky, chodit po lesích apod. Naposledy jsem byl lyžovat v italských alpách. V létě se chystám sjet Salzu a navštívit Korsiku.

 

Linux instruktoři

 

Martin Chromy

Martin Chromý

Linux instruktor

Certifikace: CLA, CLP, CLE, CNIMA, LPIC-1, LPIC-2, LPIC-3, CNI, RHCSA

Oblasti školení: SUSE Linux, Red Hat, Bezpečnost IT

více +

Martin Chromý je certifikovaný lektor kurzů SUSE a Linux. Setkat se s ním můžete na kurzech, které souvisí s Linuxem a OSS, tedy například SUSE, LPI a dalšími.

Martine, co je tvým největším úspěchem?

Upřímně řečeno netuším, nemám vypracovanou hierarchii úspěchů, abych je mohl porovnávat, spokojím se s tím, že se (zatím) stále množí.

Kdy ses naposledy zasmál?

Mě rozesměje kde co, v nedávné době například tento animovaný gif.

Kdy ses naposledy vytočil?

Bohužel se vytáčím častěji, než bych rád, ale teď si nevybavuji nic významného.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Já si vlastně nekupuju věci pro radost (kategorie "chci"), ale protože je "potřebuju", a já potřebuju spoustu gadgetů/vychytávek na různé testy a pokusy v oblasti fotografie, IT, vaření a různých dalších.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

V Bulharsku, na konci minulého léta, kamarádka tam pracovala jako delegátka, takže nám dělala průvodkyni. Já se jen opět přesvědčil, že válet se dva týdny na pláži bych prostě nevydržel.

 

Organizace školení

 

 Barbora Pauli

Barbora Záhlavová

obchodní zástupce

Činnosti: bližší informace o školeních a konzultačních službách, objednávky

Kontakt: +420 734 525 195, zahlavova@oksystem.cz

více +

Barbora Pauli pro OKškolení hledá nové zákazníky a pečuje o ty stávající. Ráda pro Vás připraví nabídku školení či konzultace, dle Vašich individuálních potřeb, pomůže s výběrem správného školení a zkoušky pro získání potřebné certifikace.

 

 

Lumír Vojtěchovský

obchodní zástupce

Činnosti: bližší informace o školeních a konzultačních službách, objednávky

Kontakt: +420 724 332 135, vojtechovsky@oksystem.cz

více +

Lumír Vojtěchovský pro OKškolení hledá nové zákazníky a pečuje o ty stávající. Rád pro Vás připraví nabídku školení či konzultace, dle Vašich individuálních potřeb, pomůže s výběrem správného školení a zkoušky pro získání potřebné certifikace.

Lumíre, co je tvým největším úspěchem?

Když se mi podaří dát dohromady partu lidí, kteří si rozumějí, jsou spolu rádi a vzájemně se obohacují. Povedlo se mi to v minulosti v práci a také párkrát v soukromí.

Kdy ses naposledy zasmál?

Směju se často a rád. Například při svých sportovních výkonech, hláškách dětí a někdy i dospělých.

Kdy ses naposledy vytočil?

Nevím přesně. Nejčastěji mě vytočí, když něco funguje nesmyslně, komplikovaně nebo vůbec. Nebo když něco hledám a nevím, kde jsem to nechal.

Co sis naposledy koupil pro radost?

Nejvíce mě potěší, když se mi podaří koupit věc/službu, co udělá radost někomu blízkému. Mi spíše udělá radost, když něco vytvořím doma nebo na zahradě.

Kde jsi byl naposledy na dovolené?

Ve velmi pozdním létě na Kypru, přesněji v Kyperské republice, kde se dá koupat v teplém moři i v září a říjnu. Učarovalo mi členité pobřeží a velmi sympatičtí domorodci, kteří jsou přátelští a vstřícní a nemáte pocit, že na vás chtějí jen vydělat.

 

Simona Dianová

asistentka

Činnosti: bližší informace o školeních a testování IT profesionálů, objednávky

Kontakt: +420 236 072 251, dianova@oksystem.cz

více +

Simona Dianová zajišťuje plynulý chod školicího centra. Stará se o administrativu, objednávky a fakturaci.

Simono, co je tvým největším úspěchem?

V pracovní sféře je to určitě rozhodnutí, které jsem učinila nedávno, a to změna zaměstnavatele. V předchozí práci jsem se měla dobře, ale rozhodla jsem se, že se chci posunout ve svém profesním životě. Teď jsem za to moc ráda. V soukromém životě jsou to mé dvě děti a manžel, na které se mohu vždy spolehnout.

Kdy ses naposledy zasmála?

Směju se každý den. :)

Kdy ses naposledy vytočila?

Ani nevím, nerada se na něco nebo na někoho zlobím.

Co sis naposledy koupila pro radost?

Nebylo to pro mne, ale určitě pro radost. Můj tatínek bude mít narozeniny, ke kterým jsme mu koupili lístek na fotbalové mistrovství Evropy ve Francii 2016, kam pojede s mým manželem a synem. Ještě to neví ani tatínek ani můj syn, tak se hrozně těšíme, až se to oba dozví.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V únoru jsme byli lyžovat v Itálii na ledovci. Bylo tam moc hezky.

 

Certifikační testy

 

foto Dana Černá

Dana Černá

TCA

Činnosti: organizace certifikačních testů

Kontakt: +420 236 072 318, cernad@oksystem.cz

více +

Dana Černá pracuje ve společnosti OKsystem na pozici TCA (test center administrator). Půjdete-li k nám skládat zkoušku, vyřeší s Vámi všechny úvodní formality, uvede Vás do testovací místnosti, a následně hlídá, zda probíhá vše dle stanovených pravidel.

Dano, co považuješ za svůj největší úspěch?

Když večer usínám s pocitem, že dnes byl zase prima den. Stihlo se co se potřebovalo a nic se extra moc nepokazilo.

Kdy ses naposledy zasmála?

Já se směju snad pořád.

Kdy ses naposledy vytočila?

Asi předevčírem. Spěchala jsem na autobus do práce a roztrhla se mi tkanička u boty.

Co sis naposledy koupila pro radost?

Dárek pro mého muže. Už jsem mu ho slibovala delší dobu a konečně se mi povedlo vše časově sladit a radost byla veliká na obou stranách.

Kde jsi byla naposledy na dovolené?

V Řecku s celou širokou rodinou. Chvilku si odpočinout u moře, chvíli prozkoumat památky a nasát atmosféru, chvíli chodit v přírodě…a celou dobu sledovat jak to moje malé dítě všechno vidí úplně poprvé a ze všeho je nadšené.