OKbase – ČSSZ e-Podání

OKBM3

Půldenní kurz Vás provede elektronickou komunikaci s ČSSZ/OSSZ. Jedná se o elektronický přenos dokumentů: Oznámení o nástupu do zaměstnání či skončení zaměstnání (ONZ), Přílohu k žádosti o dávku (NEMPRI), Hlášení zaměstnavatele při ukončení pracovní neschopnosti (HZUPN), Evidenční listy důchodové pojištění (RELDP), Oznámení záměru uplatňovat slevy na pojistném za zaměstnance (OZUSPOJ) a Přehled o výši pojistného (PVPOJ). Součástí školení jsou i informace k zasílání dotazu na eNeschopenky (DZDPN).

Délka kurzu: 0.5 dny (8:30 - 12:00)

28. 5. 2024 - 28. 5. 2024 Praha cs Volný termín

• Orientovat se v prostředí elektronické komunikace mezi OKbase a ČSSZ/OSSZ.

• Běžná práce s PC a MS Office.
    • Základní znalost ovládání systému OKbase.
    • Alespoň základní znalost mzdové legislativy.

• Pro uživatele, kteří potřebují získávat informace o DPN (eNeschopenky) a/nebo zasílat elektronicky dokumenty na ČSSZ/OSSZ: ONZ, NEMPRI, HZUPN, RELDP, OZUSPOJ, PVPOJ.

Všichni účastníci školení obdrží tištěné materiály společnosti OKsystem k dané problematice.

Všechny učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači připojenými k Internetu, učebny jsou prostorné, klimatizované, bezbariérové a s připojením na Wi-Fi. V případě zájmu lze školení absolvovat online live.

• Základní předpoklady pro elektronickou komunikaci
    • ČSSZ e_Podání (práce s tabulkou)
    • Oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání) – ONZ
    • Dotaz na eNeschopenky – DZDPN