PRINCE2® Agile

PRINCE2-A

Tento kurz byl vytvořen pro organizace a jednotlivce, kteří již metodiku PRINCE2® využívají, ale chtěli by získat další poznatky a rady, jak v praxi uplatňovat přístup Agile. Kurz je též vhodný pro zkušené projektové pracovníky, kteří již používají přístup Agile a chtěli by poznat způsob řízení dle metodiky PRINCE2®. Projektová metodika PRINCE2 Agile® spojuje pružný a rychle reagující přístup Agile s jasně definovaným metodickým rámcem PRINCE2®

Délka kurzu: 3 dny (8:30 - 16:00)

• Pochopení základních pojmů a způsobů běžného fungování v rámci přístupu Agile
    • Pochopení smyslu kombinování metodiky PRINCE2® s přístupem Agile
    • Uplatnění a vyhodnocení oblastí zájmu na projekt v kontextu přístupu Agile
    • Uzpůsobení šesti aspektů projektu v kontextu přístupu Agile
    • Používání zásad metodiky PRINCE2® na projektu v kontextu přístupu Agile
    • Učení se používáním teorie v praxi formou cvičení
    • Absolvování zkoušky PRINCE2 Agile® Foundation
    • Ti, kteří již uplatňují metodiku PRINCE2®, pochopí pojmy a koncepce potřebné pro rozvoj přístupu Agile, a ti, kteří již uplatňují přístup Agile, pochopí požadavky pro řízení projektu dle metodiky PRINCE2®

Certifikát PRINCE2® Foundation

Projektové manažery

Oficiální Příručka PRINCE2 Agile®

Všechny učebny jsou vybaveny nadstandardními počítači připojenými k Internetu, učebny jsou prostorné, klimatizované, bezbariérové a s připojením na Wi-Fi. V případě zájmu lze školení absolvovat online live.

• Úvod – Co je PRINCE2 Agile®?
    • Projekty vs. běžný provoz firmy
    • Přehled přístupu Agile
    • Kombinování metodiky PRINCE2® a Agile
    • Předpoklady
    • Šestiúhelník (vč. prioritizace metodou MoSCoW)
    • Zahájení projektu, Nastavení projektu
    • Požadavky a příběhy uživatelů
    • Organizace
    • Vedení druhých s postojem služebníka
    • Zásady a chování
    • Agilometr a Riziko
    • Řízení dodávky produktu
    • Kvalita
    • Řízení etapy a Řízení přechodu mezi etapami
    • Směrování projektu
    • Ukončení projektu
    • Manažerské produkty PRINCE2®
    • Komunikace
    • Kanban a metodika Kanban
    • Metodika „Lean Start-up“
    • Obecné vedení (vče. kontroly zdraví projektu, přechodů, rad a tipů na projektové řízení)
    • Příprava na zkoušku
    • Zkouška PRINCE2 Agile® Foundation

Accredited MSP® and MoP® training is provided by Aspire Europe, accredited by Peoplecert. MSP® is a registered trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. All rights reserved. Accredited PRINCE2 ®, PRINCE2 Agile® training is provided by Symphera s.r.o., accredited by Peoplecert. PRINCE2®, PRINCE2 Agile® is a registered trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. All rights reserved.